Aktualności

Narodowe Centrum Nauki

czwartek, 3 kwietnia 2014

Spadające gwiazdy z ministerialnych stołków

Niekoniecznie out of topic. Warto zaznajomić się z pismem śp. Lecha Kaczyńskiego do Donalda Tuska z 2009 r. ws.bezpieczeństwa energetycznego TUTAJ

Regułą polskich polityków jest obśmiewanie, ignorowanie i niszczenie tych, których cechuje intuicja, inteligencja oraz innowacyjność w podejściu do wielu zagadnień: tak społecznych jak i naukowych.

Miernoty opłacane z budżetu państwa wymyślają reguły gry, zmieniają imponderabilia ustaw i startują do stanowisk zarówno państwowych jak też unijnych...Żyją w komforcie, otoczone lokalnym społecznym uznaniem, są lansowane przez media typu Gazeta Wyborcza i radio TOK FM. Fakt braku rozpoznania ich osiągnięć w skali globalnej im absolutnie nie przeszkadza. Przeciwnie, lansowane przez partie pojawiają się jak gwiazdy, żyją jak gwiazdy i najczęściej spadają z firmamentu ciągnąc za sobą ogon nieczystości by wreszcie zniknąć z pola widzenia...bowiem ujawnienie ich aktualnego komfortu życia wobec braku zasług narażałoby ich na zasłużone frustracje.

Miernoty z pewnością zinterpretują ten wpis jako reklamę PiS, ponieważ zasięg ich wyobraźni - jak zwykle - dalej nie sięga.

 


Brak komentarzy: