Aktualności

Narodowe Centrum Nauki

środa, 18 września 2013

Dynamika działań MNiSW i PKA wobec nieprawidłowości na uczelniach

Przedstawiciele chrzanowskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Marketingu są częstymi gośćmi prokuratury i sądów. Choć uczelnia przegrała wiele spraw w sądzie słaba reaktywność MNiSW zastanawia.

Do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zostało przesłanych wiele dokumentów, między innymi:
  • uzasadnienie sądu w Krakowie, który utrzymał w mocy wyrok chrzanowskiego Sądu Rejonowego (w sprawie nielegalnie prowadzonych studiów podyplomowych z pedagogiki)
  • kserokopie dokumentacji szkolnej Jerzego Kasprzyka (pełnej luk w zaliczeniach przedmiotów) oraz dyplom, który mimo niezdanych egzaminów otrzymał. 

MNiSW 14 sierpnia wysłało do Państwowej Komisji Akredytacyjnej prośbę o ocenę jakości kształcenia w chrzanowskiej szkole, a jej wyniki będą przekazane do MNiSW za około trzy, góra cztery miesiące.

Dr Leszek Woszczek, psycholog mianowany nowym rektorem Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Marketingu (zastąpił na stanowisku rektora Wiesława Pierzchałę, który zmarł kilka miesięcy temu) do końca września przebywa na urlopie wypoczynkowym. Jego komórkę odbiera żona, prosząc o kontakt po urlopie.
Ewelina studentka dr Woszczka z chrzanowskiej uczelni, którą w ubiegłym roku uczył psychologii, przyznaje, że nowy rektor jest bardo lubiany wśród studentów:...Zawsze powie coś śmiesznego. Imponuje wiedzą i ciekawie wykłada... Nie stawia jednak podopiecznym zbyt wysokich wymagań. - Cała nasza grupa na koniec roku dostała piątki...Ewelina już nie studiuje w Chrzanowie, na studia poszła, by zdobywać wiedzę, a nie tylko po to, by mieć dyplom.
Więcej: DP

Brak komentarzy: