Aktualności

Narodowe Centrum Nauki

niedziela, 24 sierpnia 2014

Rektor Politechniki Poznańskiej arystokratą! Wyprawił córce wesele w pałacu w Będlewie. Po cichu, bo zdjęć z tego hucznego wesela brak w internecie.

Pałac Będlewo jest ośrodkiem badawczo-konferencyjnym stanowiącym część Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk. Pełni oczywiście misję akademicką i naukową


Misja ośrodka badawczo-konferencyjnego PAN bardziej niż na osiągnięcia naukowe, przekłada się szczególnie na możliwości świętych krów akademickich, uhonorowanych tytułami belwederskimi oraz PAN-owskimi, które uważają się co najmniej za polską arystokrację...ducha?

Czy Profesor Tomasz Łodygowski jest arystokratą, czy też przykładem nepotyzmu w szkolnictwie wyższym w Polsce? Czy wesele jakie wyprawił swojej córce Zofii w Będlewie opłacone było według standardowego cennika Ośrodka PAN, czy ze szczególnym upustem uzyskanym dzięki wsparciu właściwych osób i kontaktów? TUTAJ
Prof. dr hab. Tomasz Łodygowski  rektor Politechniki Poznańskiej 2012-2016

Czy takie działania rektora uczelni (nie najlepiej stojącej w rankingach uczelni polskich TUTAJ ) zasługuje na pochwałę, na potępienie, czy na wykazanie się rachunkami za w/w wesele?

Na ile przykład Tomasza Łodygowskiego, rektora  Politechniki Poznańskiej jest typowy dla zachowań osób, które zamiast wypełniać powierzoną im misję załatwiają własne interesy?

Brak komentarzy: