Aktualności

Narodowe Centrum Nauki

środa, 1 października 2014

Statystyki czytelnictwa Interdyscyplinarnych Humanistów we wrześniu 2014

We wrześniu 2014 roku odwiedziło Interdyscyplinarnych Humanistów 4 123 czytelników, najczęściej z następujących krajów:
 
Polska

Francja

Niemcy

Stany Zjednoczone

Ukraina

a także:
Rosja

Wielka Brytania

Turcja

Holandia
BelgiaNajczęściej czytanymi postami były posty:

Warto zwrócić uwagę na zainteresowanie problemem Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum opisywanym w wielu postach:


który nadal cieszy się dużą popularnością Czytelników Interdyscyplinarnych Humanistów. Przypuszczamy, że sprawy poruszane w/w postach są niestety nadal aktualne i nurtują nie tylko prospektywnych studentów SSW CB, lecz również nauczycieli akademickich oraz kadrę zarządzającą uczelnią...Zadziwia fakt braku decyzji, ze strony Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wobec naruszeń etyki na w/w uczelni.

Jak Feniks z popiołów powrócił nie nowy, dotąd nie rozwiązany - choć zapowiadany do rozwiązania przez kolejne ekipy MNiSW - problem powrotów akademików do Polski po wielu stażach zagranicznych, w poście: Ptaki powrotne. Podejrzewamy, że problem nie zostanie rozwiązany w ciągu najbliższych kilku dekad, ponieważ tkwi nie w ustawach i przepisach lecz zaściankowej mentalności Polaków. Do tej właśnie mentalności - polscy akademicy z poważnym, międzynarodowym doświadczeniem nie mają ochoty ani powrócić, ani dla niej działać, ani się z nią identyfikować, ponieważ współpraca z polskimi decydentami nauki pociąga za sobą degradację intelektualną i moralnąZapowiadana w dniu dzisiejszym przez premier Ewę Kopacz praca nad fundowaniem przez nasz rząd wyjazdów na najlepsze uczelnie zagraniczne, najlepszym polskim studentom pod warunkiem przymusowego powrotu i odpracowania 5 lat w kraju - świadczy o braku zrozumienia mechanizmów jakimi rządzi się nauka oraz selekcja właściwych ludzi na właściwe stanowiska w międzynarodowym świecie akademickim. Takie rozwiązania w Polsce już były, czy niedługo powrócą również punkty za pochodzenie społeczne? Za pochodzenie partyjne obowiązują w sposób ciągły, pomimo transformacji ustroju.Brak komentarzy: