Aktualności

Narodowe Centrum Nauki

czwartek, 7 czerwca 2012

Barbara Kudrycka - zaklinaczka miernoty za grube unijne pieniądze

Barbara Kudrycka:...Przez ostatnie lata zainwestowaliśmy ponad 20 mld zł w nowoczesne laboratoria, aparaturę i nową infrastrukturę na uczelniach. To teraz dobry grunt do wzmocnienia potencjału naukowego polskich szkół wyższych, by swymi osiągnięciami mogły lepiej konkurować z zagranicznymi uniwersytetami.
Pierwszy krok już zrobiliśmy. Kilka dni temu ogłosiliśmy listę najlepszych kierunków studiów, które są realizowane na polskich uczelniach. To kierunki społeczne, humanistyczne, techniczne, ścisłe i przyrodnicze, które łączą najwyższą jakość kształcenia z wysokim poziomem prowadzonych badań. (Wybraliśmy najlepsze kierunki studiów)
Taki swoisty ranking kierunków na 25 wydziałach uczelni Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeprowadziło po raz pierwszy. W tym wyjątkowym zestawieniu wszyscy wyróżnieni zajmują pierwsze miejsce. A do uczelni, w której prowadzony jest wyróżniony kierunek z budżetu państwa trafi nawet 3 mln zł.
..

...„Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku” - stwierdził Konfucjusz - polskie szkoły wyższe już ten pierwszy krok zrobiły. Czas teraz realizować dalsze etapy drogi na szczyty międzynarodowych rankingów...

WIĘCEJ

Brak komentarzy: