W ostatnim numerze Nature, Daniel E. Acuna, Rehabilitation Institute of Chicago, Stefano Allesina, Computation Institute at the University of Chicago oraz Konrad P. Kording, Northwestern University, Rehabilitation Institute of Chicago opisują model, który wykorzystuje Indeks Hirscha zarówno do oceny jak i przewidywania sukcesu naukowca.
WIĘCEJ
Praca opiera się na faktach oczywistych. Trend może być potwierdzany w krajach w których istnieją rzetelne konkursy na stanowiska naukowe, nepotyzm i korupcja są piętnowane, nie istnieje zapora rozwoju naukowego jaką jest habilitacja, a celem nadrzędnym jest rozwój nauki oraz doskonalenie metod nauczania.
W Polsce, poza systemem szkolnictwa wyższego (nie wspominając instytutów naukowych) wegetuje wielu akademików dla których Indeks Hirscha czy Impact Factor jest wyliczalny. Jednak nadal przegrywają z zadomowionymi w systemie, wyhabilitowanymi doktorami nauk, których Indeks Hirscha czy Impact Factor mieści się poniżej progu wykrywalności. Na comiesięczne wynagrodzenie tych ostatnich dokładają się bezmyślnie - wszyscy polscy podatnicy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz