Aktualności

Narodowe Centrum Nauki

czwartek, 6 września 2012

Ostatni więzień polityczny PRL, Józef Szaniawski

Józef Szaniawski (politolog, historyk, sowietolog, dziennikarz),autor tysięcy artykułów, esejów politycznych, książek (szczególnie tych o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim i Józefie Piłsudskim), audycji radiowych i scenariuszy filmów dokumentalnych. Grunwald. Pole chwały - to ostatnia jego książka-album, wydana przez wydawnictwo Ex Libris w lipcu 2010. W lipcu 2011 otrzymał tytuł Zasłużony dla miasta stołecznego Warszawy. WIĘCEJInne cytaty:
...W wyniku politycznej, negatywnej selekcji do rządów nad Polakami dostają się miernoty, ludzie niekompetentni, często skorumpowani. Nigdy dotąd w całej historii Polski, nawet za komuny, nie było takiej armii urzędników! Wszechogarniająca biurokracja coraz bardziej zaciska pętlę na gardle zwykłych Polaków.
...

...Zwykli Polacy, tak jak za PRL, coraz częściej są poniewierani przez tych, którzy powinni im pomagać i służyć. Co więcej, III RP to państwo zmarnowanych i marnotrawionych szans, to kraj nie na miarę swych potencjalnych możliwości. III RP to Polska skorumpowana, nieuczciwa, złodziejska. To Polska agentury, aferzystów, nikczemników i manipulatorów, wprowadzających do mediów tzw. tematy zastępcze, robiących Polakom "wodę z mózgu"...

4 września 2012 zmarł tragicznie w Tatrach. Schodząc ze Świnicy w kierunku Zawratu. Spadł w przepaść w kierunku Doliny Pięciu Stawów.Przesłanie tekstu Jonasza Kofty do muzyki Jaroslawa Kukulskiego nadal aktualne!


Brak komentarzy: