Narodowe Centrum Nauki

sobota, 20 grudnia 2008

Impet przedświątecznych prac w MNISW

W ciągu ostatniego miesiąca odbył się:

I Ogólnopolski Kongres Przedsiębiorczości Akademickiej [więcej...]

Konferencja Uwarunkowania rynkowe rozwoju biotechnologii medycznej w Polsce [więcej...]

Ostatnie posiedzenie Interdyscyplinarnego Zespołu do Spraw Strategicznych Programów Badań Naukowych i Prac Rozwojowych [więcej...].

Spotkanie sekretarz stanu w MNiSW prof. Marii Elżbiety Orłowskiej z dr Anneli Pauli, zastępcą dyrektora Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Badań [więcej...].

Co można przedstawić w ciągu 15 minut na pierwszym odbywającym się kongresie? [więcej...]

Czy podsekretarz stanu prof. J. Duszyński reprezentuje jakikolwiek autorytet związany z przedsiębiorczością? [więcej...]

Na całym świecie spotkania kongresowe są wynikiem wieloletniej aktywności, spotkań i konferencji w zakresie określonej dziedziny na niższym szczeblu. Na kongres przyjeżdżają osoby, które przeszły już przez wieloletnie sito zawodowego sprawdzania się w danej dziedzinie, a ich autorytet nie wynika z mocy urzędu.

Przeliczmy na pieniądze: wynajem najlepszej sali kongresowej w RP, diety, transport aby wysłuchać paru haseł z których nic nie wynika, a następnie cytowania wypowiedzi nie ekspertów lecz ministerialnych szych.


Jaki klucz obowiązuje w kwestii reprezentacji?

Trudno pojąć dlaczego prof. Jerzy Duszyński - podsekretarz stanu w MNiSW. wypowiada się w kwestii przedsiębiorczości [więcej...], a prof. Maria Elżbieta Orłowska [więcej...] z dziennikarzem Działu Nauki Gazety Wyborczej, S. Zagórskim prowadzą konferencję na temat Uwarunkowań rynkowych rozwoju biotechnologii medycznej w Polsce? [więcej...].

Wybór dziennikarza S. Zagórskiego z Gazety Wyborczej jako prowadzącego tę konferencję wpisuje się fatalnie w klimat problemów korupcji nauki [więcej...] i świadczy raczej o małym rozeznaniu decydentów MNiSW co do nierzetelności informacyjnej prowadzonej przez GW w kwestiach nauki światowej, a nawet w kwestiach lokalnych prac MNiSW nad pakietem ustaw [więcej...].

Gdy świat nauki rozprawia o korupcji w Fundacji Nobla, najnowsze informacje działu naukowego Gazety Wyborczej kompletnie ogłupiają czytelników doniesieniami na temat naukowych hitów roku 2008, nanocząsteczek ratujących piękny uśmiech i drogich, nowoczesnych szczepionek przeciw pneumokokom w kontekście prezentów pod choinkę.[więcej...].

Jakie są przesłanki powoływania i rozwiązywania zespołów doradczych?

Minister B. Kudrycka serdecznie podziękowała Członkom Interdyscyplinarnego Zespołu do Spraw Strategicznych Programów Badań Naukowych i Prac Rozwojowych za dobre przygotowanie dokumentu: Program Badań Naukowych i Prac Rozwojowych [więcej...]. Warto zwrócić uwagę, iż Zespół został powołany zarządzeniem Nr 36 Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 7 września 2007 r. na okres od dnia 17 września 2007 r. do dnia 31 grudnia 2009 r [więcej...].

Zespół okazał się tak genialny iż wykonał na rok wcześniej swoją pracę, która zdaniem minister B. Kudryckiej: będzie służyć każdemu rządowi. Wykorzystując tę koncepcję, będzie w stanie realizować politykę, która nie będzie miała charakteru tymczasowego.– dlaczego takie skromne podziękowanie? Dlaczego naukowcy nie wiwatują?

Publikując swoje telegraficzne, beztreściowe doniesienia o swojej szaleńczej aktywności Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przypomina tych wszystkich polskich naukowców, którzy zamiast zajmowania się wychowywaniem naukowym studentów i tworzeniem wartościowych prac odbębniają plan realizacji kolejnych stopni naukowych.

Brak komentarzy: