Podczas I Ogólnopolskiego Kongresu Przedsiębiorczości Akademickiej, prof. Jerzy Duszyński - podsekretarz stanu w MNiSW stwierdził: Przedsiębiorczość akademicka jest niezbędnym elementem współpracy uczelni z gospodarką, komercyjnego wykorzystania wyników działalności naukowej, a przede wszystkim rozprzestrzeniania i transferu wiedzy, technologii i innowacji. Determinuje wzrost innowacyjności gospodarki i rozwój gospodarczy całego regionu, w którym dana uczelnia funkcjonuje.
Nie sposób zaprzeczyć, że: akademicka przedsiębiorczość przyczynia się do zbliżenia kadry akademickiej do gospodarki, podkreślając jednocześnie potrzebę nauczania przedsiębiorczości oraz nastawienia na kształtowanie umiejętności. Skłania to do zmian w strukturach i mentalności uczelni wyższych....pełnię potencjału uczelnia wykorzystuje tylko wtedy, gdy stwarza warunki do wykorzystania wiedzy, potencjału intelektualnego, pomysłów, zapału młodych ludzi, studentów, absolwentów oraz pracowników nauki. [więcej...].
MNiSW przekazało do szerokich konsultacji dokument Innowacyjna przedsiębiorczość akademicka - Wartość dla uczelni, wiedza dla przedsiębiorczości i oczekuje, że osoby zainteresowane akademicką przedsiębiorczością będą zgłaszać swoje uwagi, opinie oraz odpowiedzi na przedstawione w dokumencie pytania. Celem tych działań jest przygotowanie odpowiedniej wizji i narzędzi wsparcia akademickiej przedsiębiorczości, a także dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania inkubatorów.
Warto więc prześledzić tok argumentacji, popartej konkretnymi faktami, w dyskusjach jakie na ten sam temat prowadzą w brytyjskim parlamencie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz