Aktualności

Narodowe Centrum Nauki

czwartek, 14 listopada 2013

Kierunki ekonomiczne są najgorzej oceniane przez PKA

Polska Komisja Akredytacyjna skontrolowała w ciągu ostatnich 10 lat już 379 placówek. Najlepiej ocenianymi kierunkami są filologie na uczelniach państwowych, najgorzej – studia ekonomiczne na uczelniach niepublicznych.Ocena PKA pokrywa się z ocenami samych studentów, którzy najgorzej oceniają kierunki ekonomiczno-biznesowe, które wg . 44 % dobrze przygotowują do zawodu.

Pomimo to, 50 % wniosków składanych do PKA o utworzenie nowych kierunków dotyczyło kierunków ekonomiczno-społeczno-prawnych, a blisko połowa z nich została odrzucona.

Krzysztof Pawłowski, rektor Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University o szkołach niepublicznych, które powstawały masowo w latach 90.:... Część była tworzona z misją, ale były i takie, których genezą było zarabianie pieniędzy. Te nie oferowały wysokiego poziomu edukacji ... . – Liczyłem, że [system akredytacyjny] wyeliminuje złe szkoły, te publiczne i niepubliczne. Tak się nie stało – mówi. Wraz z nadchodzącym niżem demograficznym poziom wielu szkół jeszcze się obniżał: by się utrzymać, oszczędzały na kadrze...

Więcej: gp


Brak komentarzy: