Aktualności

Narodowe Centrum Nauki

czwartek, 17 października 2013

Marzenia na bruk, i nie tylko na Pomorzu Zachodnim
W każdym rejonie, województwie, powiecie czy gminie odbierają nam marzenia ludzie, którzy praktycznie nie reprezentują sobą żadnych wartości, ale mają koneksje i zapewniają swoim poplecznikom awans.

Koneksje bywają różne: biznesowe, częściej partyjne, a nawet środowisk kościoła katolickiego. To one wyznaczają mierne standardy, zapewniają dyplomy i awanse osobom, które w zdrowym klimacie politycznym i mocnym państwie pozostałyby na zasłużonym marginesie.

Historia Układu zamkniętego w reżyserii Bugajskiego znajduje codziennie w Polsce podobne przykłady. Niestety bez echa. W większości przypadków organa centralne zaczynają milczeć (zezwalając na kontynuację niedozwolonych praktyk).

Na łamach Interdyscyplinarnych Humanistów, od września 2013 rekordy oglądalności  na niespotykaną dotychczas skalę, bije sprawa Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum:
                     

                                                                                                            

Przeciwko Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum oraz jej nieprawomocnym władzom toczą się sprawy w sądach i prokuraturach. Nie bardzo wiadomo skąd nagle kanclerzem SSW CB  została mgr Sylwia Nowakowska-Książczyk:


Od poczatku 2012 roku o nieetycznych postępkach samozwańczej rektor, dr hab Aleksandry Żukrowskiej:
oraz nominowego przez nią osobiście (bez zgody SENATU SSWCB) księdza doktora Krzysztofa Zdziarskiego:


informowane są MNiSW, NIK, PKA oraz kuria kamieńsko-pomorska, które jak widac nie realizują swojej władzy wykonawczej.

Czemu i komu służą w/w instytucje? Studentom? Kadrze akademickiej? Czy wzajemnym układom?19 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Samozwańcza Pani Rektor jest ciągle nieosiągalna dla studentów oraz ich rodziców a także osób chcących poznać sytuację bezpośrednio od Żukrowskiej.
Nawet zaprzestali już uroczytego wręczania dyplomów studentom kończącycm uczelnię no bo jak można wręczać nieważne dyplomy podpisane przez osoby, które bezprawnie okupują siedzibę uczelni.

Anonimowy pisze...

MNiSW było informowane o nielegalnych praktykach już w lutym 2012 roku. W tym samym czasie info o nieprawidłowościach ( włączając lipne zaliczanie przedmiotów} posiadał już NIK, zespół d/s etyki oraz PKA...i do tej pory cisza, brak rzetelnej informacji, bo sprawa toczy się w sądzie administracyjnym...ani studenci,l ani nauczyciele akademiccy nie są przedmiotem zainteresowania w/w władz!

Anonimowy pisze...

Żukrowska skończy w rynsztoku bo to alkoholiczka i oszustka a razem z nią to samo czeka Burdzy i tak samo Budny. Obie skończą jako towarzyszki Żukrowskiej w rynsztoku. Brawo brawo dziewczynki !!! Tak trzymajcie. Rynsztok jest już blisko !!! Mżecie jeszcze przygarnąć tego niedorozwoja intelektualnego Zdziarskiego. On też skończy w rynsztoku bo i tak kuria się za niem nie wstawi. Skończyły się dobre czasy czarnych jak nastał Franciszek he he.

Anonimowy pisze...

Przygotowujemy pozew zbiorowy przeciwko Żukrowskiej i Korpaczewskiej oraz przeciwko uczelni o zwrot naszego czesnego. Dotyczy to wprowadzenia nas w błąd, wyłudzenia pieniędzy, poświadczania bezprawnego naszych dyplomów przez bezprawnego rektora i bezprawnego dziekana. Dosyć tego dobrego i mamienia nas jakimiś głupotami. /Absolwenci CB-seminarzyści żukrowskiej i Korpaczewskiej/

Anonimowy pisze...

Powaga CB jako wyższej uczelni narażona na poważny szwank. Utrata wiarygodności i dobrego imienia szkoły pod obecnym "zarządem" p. A.Żukrowskiej i p. T.Burdzy przyczyni się do upadku CB.
To co sie wokół tego dzieje to wynik jednostronnego zawłaszczania szkoły przez nieodpowiedzialne i nieprzygotowane do pełnienia naleznych funkcji osoby. Żal patrzec na ich poczynania i efekty rozgrabienia uczelni.

Anonimowy pisze...

Dokładnie widać, że Żukrowska, Burdzy, Nowakowska, Zdziarski i ta stara Gamrat-Kudlińska uwłaszczyły się na uczelni. Ale nie mają żadnej wiedzy co należy robić, żeby uczelnia funkcjonowała. Dokładnie widać jak uczelnia traci wizerunek, opinie lecą na łeb na szyję. Po prostu tragedia. Wstyd i jeszcze raz wstyd, żadnego honoru ani rozumu u tych ludzi.

Anonimowy pisze...

Podobno pijaczka jest znowu na zwolnieniu lekarskim. Ciekawe czy pije czy też boi się pokazywać. Podobno ma wiele spraw w sadzie i w prokuraturze.

Anonimowy pisze...

Nie no to jest jakis dramat, promotorów nam dali do pisania pracy dyplomowej takich, że oni sami nie wiedzą jak mają to robić bo jeszcze nigdy nie byli promotorami. To jakaś tragedia. A jak sie dopytujemy o sytuację w uczelni to ściemniają wszyscy jak cholera. Co za jakiś marazm. Szok. Jak zaczynaliśmy dwa lata temu to wtedy chodzili do nas, przekazywali informacje, dostępny był dla nas Pan Kanclerz, wszystko było na błysk. A teraz tragedia. I jak zwykle w ostatnim czasie Pani Zukrowska jest NIEOSIĄGALNA !!!

Anonimowy pisze...

Pewnie leży w barłogu zachlana pijaczka.

Anonimowy pisze...

No i jutro kolejny zjazd przed nami. Na zajęciach jak zwykle będą ściemniali wszyscy nam i próbowali kręcić. Tragedia. Ja już chcę skończyć i nie mieć nic wspólnego.

Anonimowy pisze...

Trzeba zamieść w tym towarzystwie jeszcze zdjęcie osoby podającej się za dziekan wydziału humanistycznego SSW CB Iwony Korpaczewskiej, która zgodnie z decyzją MNiSW nie jest dziekanem wydziału SSW CB i pełni tą funkcję bezprawnie. Pani Korpaczewskiej będzie potrzeba dużo szczęścia by uniknąć odpowiedzialności karnej za swoje działania. Ilu studentów skrzywdziła podpisując dyplomy i wydając decyzje. Gratulacje dla oszustów podających się za władze SSW CB, prokuratorzy już pukają do waszych drzwi, od Korpaczewskiej zaczyna się lawina, której nie da się już powstrzymać.

Anonimowy pisze...

No i mamy jasność co do wpisów i dyplomów naszych. Skoro złapali fałszywego profesora prawa i dlatego wszysyc studenci ponownie będą musieli zdawać egzaminy to tak samo jak jest fałszywy Dziekan i fałszywy Rektor w Collegium to będą musieli nam wymienić dyplomy. Więc Żukrowska może sobie pogadać do nas znowu na spotkaniu, że indeksy i dyplomy są ważne. Oszutka jedna. Wciska nam syf i mysli, że wszysycy łykną te kłamstwa. Gówno prawda. A tutaj proszę:

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/741851,falszywy-wykladowca-zatrzymany-udawal-profesora-z-izraela.html

http://szkola.wp.pl/kat,131914,title,Falszywy-wykladowca-uczyl-prawa-w-Warszawie,wid,16104904,wiadomosc.html?ticaid=1118d3

Nic dodać i nic ująć. Banda oszustów.

Anonimowy pisze...

No, to jest bezczelność. Pani dr Korpaczewska jakby nigdy nic pojawiła się na dyżurze, oczywiście jako dziekan podczas, gdy ministerstwo uznało, że nim nie jest. Co za burdel w tej uczelni, oszust oszustem pogania. Czy takie niestosowanie się do decyzji zwierzchników nie jest karalne. Przecież powinni ja odsunąć od czynności.

Anonimowy pisze...

No to kolorowo się robi. Samozwańcza Pani Rektor już się sama do tego przyznała, że nie ma powołania a teraz jeszcze Pani Dziekan bezprawna. Kurde co tu się dzieje. Szok. Jak do tego Ministerstwo w ogóle dopuściło.

Anonimowy pisze...

Uwaga UWAGA konkursik z nagrodami :))) !!!
Wymień osoby po inicjałach imienia i nazwiska które pracują w CB na które jak się patrzy to widzi się jakby pysk tęsknił za rozumem ale niestety są tylko dwie szare komórki. Autorzy trafionych wypowiedzi otrzymają nagrody :)))

Anonimowy pisze...

Co za ludzie witam Collegium. Jak to czytam to jakiś wielki przekręt z nimi. To wygląda normalnie na jakąś zorganizowaną grupę przestępczą.

Anonimowy pisze...

Widzę, że towarzystwo zamilkło. Chyba w Collegium pakują walizki i te grube i wielkie dupska zbierają, żeby wypieprzać. Tylko pytanie czy do domu czy za kratki. Złodzieje i oszuści.
Alkoholiczka Żukrowska to i tak pod mostem w rynsztoku skończy. I na nic jej habilitacja starej mendzie kłamliwej.

Anonimowy pisze...

No się doigrała ta cała banda oszustów.
Korpaczewska na podsatwie Decyzji Ministerstwa NIE JEST DZIEKANEM !!!
A więc nasze dyplomy są DO WYRZUCENIA DO KOSZA. I do tego podpisane przez oszustkę Żukrowską, która nie jest REKTOREM. SUPER SUPER SUPER. Ciekawe kto odda nam kasę za studia. !!!

Anonimowy pisze...

No i podnieśli czesne chamy. A tak zapewniali, że NIE BĘDZIE PODWYŻKI.
Nic tylko na wymioty bierze jak się słucha tej karłowatej i kulawej baby mieniącej się rektorem.