Zdolności analityczne naukowców niekoniecznie idą w parze ze znajomością ekonomii i zarządzania. Można jednak nauczyć się zarówno umiejętności koncentrowania się na najważniejszych zagadnieniach, jak i wyrobić w sobie zmysł biznesowy – twierdzi Hermsen.
Według Danoesastro, istotną umiejętnością, której brakuje naukowcom to pragmatyczne myślenie, którego można się również nauczyć.
Zecydowanie wspomniane powyżej umiejętności powinien zacząć szlifować doktor habilitowany, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, redaktor naczelny kwartalnika „Filozofia Nauki” Zostawcie habilitację, zlikwidujcie profesurę, bije gromkie, bezkrytyczne brawa nawołując do powrotu do XIX rozkładu instytucji edukacyjnych w Polsce. Gdyby nie drobny fakt, że niedługo minie zaledwie dwusetna rocznica powstania Uniwersytetu Warszawskiego, wzmianka o Uniwersytecie Jagiellońskim również nie miałaby się szansy pojawić.
Swoje chwalicie cudzych nie znacie.
To błędy powszechne, czy jednak na taki błąd rozumowania można przymknąć oczy, jeśli jego autor jest samodzielnym pracownikiem naukowym oraz naczelnym redaktorem pisma naukowego?