Aktualności

Narodowe Centrum Nauki

czwartek, 10 lipca 2014

Polscy akademicy od lat dają się robić w bambuko...a to kultura, a to religia...a to odpowiedzialność... Czy Polscy akademicy są myślącą elitą intelektualną?

Już za niespełna godzinę na antenie PR2, audycja Hanny Marii Gizy.z cyklu O wszystkim z kulturą: książka Wielka odmowa Dariusza Rosiaka, zawiera rozmowy z byłymi i obecnymi pracownikami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, absolwentami uczelni, opozycjonistami, duchownymi i działaczami komunistycznymi, między innymi:
  • O. Mieczysław A. Krąpiec: dominikanin, rektor KUL-u, wybitny filozof, długoletni  tajny współpracownik SB o pseudonimie Józef
  • Janusz Krupski: historyk, opozycjonista, czołowa postać niezależnego ruchu wydawniczego w PRL
  • Edward Kotowski: agent SB i wywiadu PRL, który twierdzi, że całe życie działał dla dobra Polski
  • ks. Józef Tischner...
Książka o wolności, wyborach i odpowiedzialności zapowiada się ciekawie - i choć znaczenie tych pojęć jest różnie interpretowane...zasłużona pani redaktor Hanna Maria Giza poświęci swoją uwagę celebrytom i z pewnością żadnemu z nich włos z głowy nie spadnie, choć ...mogłaby nawet głowa...a co najmniej skalp
 
Zasłużona pani redaktor Hanna Maria Giza nie poświęci uwagi tym co pojmują w/w pojęcia dosłownie i przegrywają zawodowo, medialnie...czy zasłużona pani redaktor Hanna Maria Giza jest świadoma czemu zawdzięcza swój zawodowy sukces?


Link do audycji: TUTAJ


Brak komentarzy: