Aktualności

Narodowe Centrum Nauki

piątek, 2 maja 2014

Władysław Bartoszewski nie posiadający tytułów naukowych natomiast czołobitnie tytułowany "profesorem" przez gremia Gazety Wyborczej brał kasę od CDU

Władysław Bartoszewski TUTAJ, ambasador w Wiedniu,  senator, od lipca 2000 r. do października 2001 r. pełnił urząd ministra spraw zagranicznych, a od 2007 r. sprawował funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Premiera do spraw dialogu międzynarodowego,  dobry znajomy z prominentną figurą niemieckiej polityki – Hansem Meierem z CDU i rady naukowej niemieckiego Muzeum Wypędzeń.

Nawet wydawnictwo naukowe PWN mianowało najwyższym polskim stopniem naukowym Władysława Bartoszewskiego , który wedle danych encyklopedycznych, nie jest magistrem.Więcej: wPolityce

Raport Fundacji Roberta Boscha informuje o wsparciu niemieckiej fundacji w wysokości 132 tysiące marek dla Władysława Bartoszewskiego za rolę, jaką odgrywa w kształtowaniu stosunków polsko-niemieckich.
Po raz pierwszy Władysław Bartoszewski otrzymał pieniądze z tej fundacji, zanim jeszcze objął urząd szefa polskiej dyplomacji. Po upływie 16 miesięcy, gdy ustępował ze stanowiska, w fundacji zadecydowano o przekazaniu Bartoszewskiemu kolejnych środków finansowych. . .


Prof. Joachim Rogall z centrali Fundacji Roberta Boscha, Stuttgart:...Wspieramy go, bo on wspiera nas...
Więcej: niezalezna

Brak komentarzy: