Aktualności

Narodowe Centrum Nauki

środa, 9 maja 2012

Rektorzy niepublicznych uczelni walczą o środki publiczne

Prof. Tadeusz Pomianek, rektor Wyższej Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prezes Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Edukacji PKPP Lewiatan uważa, że obecny system finansowania jest niezgodny z prawem i sprzeczny z konstytucją - dyskryminuje uczelnie niepubliczne. WIĘCEJ

Prof. T. Pomianek reprezentuje szkołę wyższą, która jednak określa jednoznacznie swoją kadrę WIĘCEJ

Jednak, taki typ szkoły wyższej należy do nielicznych. I o tym prof. Pomianek może nie wiedzieć. Poniżej przykłady przypadkowych PIĘCIU szkół wyższych (według rejestru uczelni oraz związków uczelni niepublicznych jest ich 373) akredytowanych przez PKA, których kadra jest nieokreślona:

1. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi WIĘCEJ

2. Collegium Balticum WIĘCEJ

3. Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku WIĘCEJ

4. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku WIĘCEJ

5. Stargardzka Wyższa Szkoła Stargardinum WIĘCEJ

Minister Barbara Kudrycka posiada banalnie prosty ruch aby ukrócić biznes edukacyjny - a jednak - nie wykorzystuje możliwości i władzy jaką posiada. Dlaczego nie korzysta z władzy?

Co robi Polska Komisja Akredytacyjna udzielając akredytacji tego typu szkołom wyższym? Czy decyzje PKA są jedynie bezmyślne, oparte na biurokratycznych wzorcach (odwalamy robotę, bo dostajemy co miesiąc pensję), czy PKA ma jakiś interes w akredytowaniu uczelni, które się na pierwszy rzut oka (strony www) nie kwalifikują?

Polska Komisja Akredytacyjna
jak twierdzi Marek Rocki ocenia nie tylko kierunki studiów, ale całe wydziały uczelni... WIĘCEJ:...Nasi eksperci wizytowali już m.in. uniwersytety w Warszawie, Katowicach, Lublinie (UMCS i KUL), Łodzi, Wrocławiu, Politechniki: Poznańską, Śląską i Białostocką. Należy pamiętać, że ocena instytucjonalna może być dokonana w jednostkach, w których m.in. wcześniej oceniono jakość kształcenia na większości kierunków studiów, i żaden z nich w ciągu ostatnich pięciu lat nie uzyskał oceny negatywnej...Brak komentarzy: